Tahriru'ş Şam'dan İdlib'de yeni baskınlar

Suriye'den yerel haber aktarımı yapan kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Tahriru'ş Şam Heyeti'nin (HTŞ) Suriye'nin kuzeyindeki İdlib ili kırsalında düzenlediği baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgilere göre, İdlib'in kuzey kırsalındaki Maret Mısrin beldesinde düzenlenen baskınlarda Rusya ve İran destekli rejim güçleriyle bağlantılı oldukları ifade edilen en az 13 kişi gözaltına alındı.
HTŞ, "rejimle uzlaşma taraftarları" olarak isimlendirdiği kişilere yönelik bir süredir İdlib kenti ve kırsalında operasyonlar gerçekleştiriyor. 
Son baskınlarla ilgili HTŞ'ye bağlı İba Ajansı tarafından paylaşılan görüntülerde, gözaltına alınan kişilere ait fotoğraflar paylaşıldı:
ekran-resmi-2018-08-19-12.48.35.jpg
ekran-resmi-2018-08-19-12.48.42.jpg
İba Ajansı üzerinden yapılan açıklamada Maret Mısrin beldesinde gözaltına alınan isimlerin, rejimle bağlantılı "üst düzey" isimler olduğu ifade edildi.
HTŞ'ye bağlı güçler kısa bir süre önce de İdlib'in güney kırsaında benzer bir baskın düzenlemiş ve en az 30 kişiyi gözaltına almıştı.
Tahriru'ş Şam'dan İdlib'de yeni baskınlar Tahriru'ş Şam'dan İdlib'de yeni baskınlar Reviewed by Halid Abdurrahman on Ağustos 19, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.